کارشناس ارشد مشاوره خانواده : محبت و صمیمیت، کلید آرامش و پیشرفت خانواده است. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، دکتر ابراهیم اندرخورا روز شنبه در جشنواره زوجهای خوشبخت فرهنگی نوشهر در کانون شهید باهنر این شهرستان اظهار داشت: خانواده مهمترین ساختار اجتماعی است و آموزش مهارت های زندگی وهمسرداری یکی از ضرورت های زندگی امروزی که به تحکیم خانواده ها می انجامد. وی با اشاره به آیات قرآن کریم در رابطه با محبت افزود: از نشانه های لطف خداوند این است که برای انسانها همسرانی آفرید تا در کنار آنها آرامش گر ...

کارشناس ارشد مشاوره خانواده : محبت و صمیمیت، کلید آرامش و پیشرفت خانواده است

 
title

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، دکتر ابراهیم اندرخورا روز شنبه در جشنواره زوجهای خوشبخت فرهنگی نوشهر در کانون شهید باهنر این شهرستان اظهار داشت: خانواده مهمترین ساختار اجتماعی است و آموزش مهارت های زندگی وهمسرداری یکی از ضرورت های زندگی امروزی که به تحکیم خانواده ها می انجامد.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم در رابطه با محبت افزود: از نشانه های لطف خداوند این است که برای انسانها همسرانی آفرید تا در کنار آنها آرامش گرفته و درمیان آنها دوستی و مهربانی قرار داد.
این استاد دانشگاه به راهکارهای ایجاد فضای محبت آمیز در خانواده اشاره کرد و گفت: استفاده از بهترین لقب ها از سوی زن و شوهر و سایراعضای خانواده، ارتباط کلامی با کلمات مهر آمیز، حسن خلق در افکار و رفتارها و تعامل مناسب در زندگی، سازگاری و ساده زیستی نقش بسزایی در افزایش محبت در خانواده ایفا می کند.
کارشناس ارشد مشاوره خانواده خاطرنشان کرد: یکی از زیباترین روش ها در تقویت بنیان خانواده، عفو و گذشت و بردباری در مقابل خطاهای اعضای خانواده بویژه زن و شوهر نسبت به یکدیگر است.
وی سپاس گزاری و حق شناسی زحمات همسر و شکرگزاری از خدواند را یکی از خصلت های پسندیده و بهترین راه جلب و تداوم برخورداری از نعمت احسان، حتی از سوی خداوند دانست.
دکتر اندرخورا خواستار الگوی پذیری خانواده ها از سیره اهل بیت(ع) شد و افزود: با این رویکرد مناسب ما شاهد کاهش طلاق و افزایش تحکیم خانواده بر پایه عشق واقعی خواهیم بود.
وی بر ضرورت در تربیت صحیح فرزندان در هفت سال ابتدای زندگی تاکید کرد و گفت: تربیت با عشق و صمیمیت درهفت سال نخست موجب خواهد شد که فرزندان در آینده در موضوع تربیت خانواده ها با مشکلی مواجه نشوند.
جشنواره زوجهای خوشبخت فرهنگی شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر با همکاری امور بانوان فرمانداری وآموزش و پرورش نوشهر و باحضور جمع کثیری از خانواده های فرهنگی برگزار شد.
1295/ 1602/6097


www.irna.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه