مقداری پوست تخم‌مرغ را داخل ظرفی در دار ریخته و درون ظرف آب سرد بریزید و در جای تاریک و خنک قرار دهید.

پیامبراسلام صلی الله علیه و آله فرمودند: بهترین سرگرمی مؤمن شناست.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، بسیاری از آشپزها برای پختن غذا به تخم مرغ نیاز پیدا میکنند و بعد از ریختن تخم مرغ در غذای خود پوست آنرا دور میریزند.در این مطلب شمارا با فواید این ماده ی به ظاهر دور ریختنی آشنا میکنیم.

 

۱-پاک‌کننده لکه ها

مقداری از پوست تخم‌مرغ را همراه با پودر ظرفشویی روی سطحی که لباس لکه شده بریزید و با اسفنج آن را تمیز کنید.میبینید که لکه ی روی لباس پاک میشود.

در صورتی که بخواهید داخل ظروف دردار را تمیز کنید، می‌توانید مقداری پوست تخم‌مرغ خرد شده را داخل ظرف ریخته، آن را با آب سرد پر کنید و چندین بار تکان دهید. مشاهده میکنید که لکه های داخل ظرف تمیز شده اند.

 

۲-سفید کردن لباس ها

اگر از تیره شدن لباس‌های سفید خود نگرانید و این امر موجب ناراحتی تان شده است کافیست مقداری پوست تخم‌مرغ داخل پارچه ای توری ریخته و به همراه لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.بعد از اتمام شستشو مشاهده میکنید که لباس ها سفید شده اند و از تیرگی قبل خبری نیست.

 

۳-تقویت خاک باغچه

پوست تخم‌مرغ سرشار از کلسیم و سایر مواد معدنی است. برای حاصلخیز کردن خاک و تقویت آن،پوست های تخم مرغ را به کمپوست اضافه کنید.

 

۴-غذایی برای گیاهان

مقداری پوست تخم‌مرغ را داخل ظرفی در دار ریخته و درون ظرف آب سرد بریزید و در جای تاریک و خنک قرار دهید. بگذارید چند روز باقی بماند. این ماده را پای گیاهان خود بریزید و شاهد شادابی و تفویت گیاه خود باشید.

 

۵-تامین کلسیم

گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان،برای رشد به کلسیم نیاز دارند،با ریختن مقداری پوست تخم مرغ به کف گلدان های هر گیاه کلسیم مورد نیازشان را تامین کنید.

 

۶-خانه ی گیاه

از تخم‌مرغ‌های شکسته می توان به جای گلدان استفاده کرد.طوری که دانه را درون پوست بیندازید و بعد از مدتی خواهید دید که دانه در پوست تخم مرغ رشد کرده است.
 

 

چکاوک / 2018

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه