همه نمایندگان مجلس باید دغدغه مسائل خانواده و زنان را داشته باشند. به گزارش تبیان طهورا نوروزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: امیدواریم افزایش کمی زنان در مجلس دهم منجر به افزایش کیفیت مصوبات قانونی این دوره از مجلس در راستای حفظ و حراست از نهاد مقدس خانواده شده و این مجلس در نگاه به حوزه زنان توجه ویژه ای به مطالبات توده این قشر از جامعه داشته باشد. وی ادامه داد: توده جامعه زنان هم مظلوم و آسیب پذیرند و هم برای بیان دغدغه های خود تریبون ندارند، بر این اساس مهمترین مطالب ...

همه نمایندگان مجلس باید دغدغه مسائل خانواده و زنان را داشته باشند

 
www.irna.ir

به گزارش تبیان طهورا نوروزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: امیدواریم افزایش کمی زنان در مجلس دهم منجر به افزایش کیفیت مصوبات قانونی این دوره از مجلس در راستای حفظ و حراست از نهاد مقدس خانواده شده و این مجلس در نگاه به حوزه زنان توجه ویژه ای به مطالبات توده این قشر از جامعه داشته باشد.
وی ادامه داد: توده جامعه زنان هم مظلوم و آسیب پذیرند و هم برای بیان دغدغه های خود تریبون ندارند، بر این اساس مهمترین مطالبه از مجلس دهم در حوزه زنان و خانواده ابقا و احیای نقش مادری به عنوان یک فریضه فراموش شده در فرآیند زندگی خانوادگی زنان و حضور اجتماعی آنها است.
نوروزی ادامه داد: گفتمان حق متفاوت بودن بین زن و مرد که مبتنی بر تاکید بر نقش های فطری و طبیعی زنان است باید به عنوان مرکز ثقل تصویب و اصلاح قوانین قرار گیرد، گفتمانی که امروز فراموشی آن منجر به فروپاشی کیان خانواده شده و احیای آن منجر به تشکیل جامعه سالم خواهد شد.
مشاور امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: یکی دیگر از مطالبات از مجلس دهم رصد قوانینی است با موضوعاتی غیر از موضوعات زنان و خانواده که بر خلاف موضوع غیرمرتبط، نتیجه اجرای آن قانون روی خانواده اثر می گذارد که این مهم نیازمند نگاه جامع و دغدغه مند نسبت به مسائل زنان و خانواده است.
نوروزی ادامه داد: خانواده یک سرمایه اجتماعی است که توجه و حمایت ویژه از آن جنبه پیشگیرانه در حل معضلات و آسیب های اجتماعی دارد.
وی گفت: باید رویکرد خلاقانه، کاربردی و ادبیات بومی و دینی را در راستای تحکیم بنیان خانواده به کار بست و این مهم نیازمند یک بینش صحیح و غیرمنفعلانه و غیرمقلدانه نسبت به گفتمان های وارداتی و تاریخ مصرف گذشته نسبت به مقوله زن و خانواده است و هرقدر دیدگاه ها به این نگاه نزدیک تر باشد، مسائل اصلی و اساسی زنان و خانواده حل خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه