نکته های ریز خانه داری

نکته های ریز خانه داری

برخی از وسایل خانه به ظاهر تمیز هستند اما با كمی دقت متوجه می شوید كه چه غفلتی كرده اید. گلدان ها، تلفن، سطل زباله ،پرده حمام، ماشین ظرفشویی و... نیز نیاز به مراقبت و تمیز كردن دارند.


۱)
هنگام نظافت خانه به همه وسایل توجه داشته باشید، به خصوص وسایلی را تمیز كنید كه فكر نمی كنید نیاز به تمیز كردن داشته باشند. مثلاً گلدان مصنوعی ای كه به نظر شما تمیز است، می تواند آنقدر گرد و خاك در خودش ذخیره كرده باشد كه برایتان ایجاد حساسیت كند.


۲)
تمیز كردن تلفن را از یاد نبرید چرا كه محققان دریافته اند گوشی تلفن می تواند سبب انتقال ویروس یا باكتری شود؛ و همین عوامل بیماری زا با لب های شما برخورد می كنند و در نهایت به دهانتان راه می یابند.


۳) نظافت سطل زباله به ویژه سطل های آشپزخانه و دستشویی نیز اهمیت بسیاری دارند. به این نكته توجه داشته باشید خالی كردن زباله به معنای تمیز شدن سطل آن نیست، پس نیاز است تا خود سطل نیز هر از گاهی كاملاً شسته و عاری از آلودگی شود.


۴) پرده حمام نیز نیاز به نظافت دارد. چرا كه پرده ها در فضای مرطوب قرار دارند و بیشتر اوقات نمناك هستند، از این رو می توانند به محل خوبی برای رشد میكروب بدل شوند.


۵) اگر در خانه تان ماشین ظرفشویی دارید، نظافت آن را از یاد نبرید. این وسیله نیاز دارد كه هر چند وقت یك بار كاملاً شسته، جرم زدایی شده و ضدعفونی شود.


۶) یكی دیگر از لوازم برقی كه بیشتر خانم ها با آن مشكل دارند مایكروویو است. برای تمیز كردن این وسیله، نیمی از یك لیموترش بزرگ را در كاسه ای آب قرار دهید و بگذارید پنج تا ده دقیقه (بسته به میزان كثیفی دستگاه) در مایكروویو بجوشد. بخار لیمو باعث تبخیر لكه های چرب می شود و بوی بد را از میان می برد. دست آخر با یك دستمال كتانی خشك دستگاه را تمیز كنید.


۷) مبلمان خانه را حتماً گردگیری كنید چون یك ضربه آهسته به مبل می تواند ذرات گرد و غبار را به هوای خانه انتقال دهد و برای تنفس مشكل ساز شود.


۸) از بالش و لحاف خانه هم غافل نشوید. هر چند وقت یك بار آن ها را بشویید و در صورت امكان در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار دهید.


۹) ظروف دكوری را گردگیری كنید تا از انباشته شدن گرد و خاك كه می تواند تولید حساسیت كند پیشگیری نمایید.

بهداشت, وزارت بهداشت, <a href="http://flowers24.ir/category/%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-1010" title="بهداشت بانوان" style="color:#0066CC">بهداشت</a> روان, بهداشت حرفه ای, ایمنی و بهداشت, بهداشت خانواده, بهداشت عمومی, بهداشت فردی, وسایل خانه, نکته های ریز خانه داری, تلفن, سطل زباله, پرده حمام, ماشین ظرفشویی, گلدان, نظافت خانه, گوشی تلفن, ویروس, باكتری, آشپزخانه, دستشویی, دستمال كتانی, ظروف دكوری, گرد و خاك, شستشو, نظافت, لکه گیری, اسرار خانه داری بهداشت, وزارت بهداشت, بهداشت روان, بهداشت حرفه ای, ایمنی و بهداشت, بهداشت خانواده, بهداشت عمومی, بهداشت فردی, وسایل خانه, نکته های ریز خانه داری, تلفن, سطل زباله, پرده حمام, ماشین ظرفشویی, گلدان, نظافت خانه, گوشی تلفن, ویروس, باكتری, آشپزخانه, دستشویی, دستمال كتانی, ظروف دكوری, گرد و خاك, شستشو, نظافت, لکه گیری, اسرار خانه داری
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه