مشاور وزیر کشور: داشتن تجربه مدیریت حق مسلم زنان است. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا فهیمه فرهمند پور، روز یکشنبه در نشست بانوان فرهیخته و توانمند خراسان جنوبی در بیرجند افزود: زنان ابتدا باید در عرصه مدیریت میانی تجربه کسب کنند و پس از طی مراحل مدیریت میانی به مدارج مدیریت کلی و بالاتر ارتقا یابند. وی اظهار کرد: باید با همکاری مشاور امور بانوان دستگاه های اجرایی زنان مستعد برای مسئولیت های مدیریت میانی شناسایی و معرفی شوند، اگر در یک دوره مدیر گروه داشته باشیم در دوره بعد قطعا معاون مدیرکل ...

مشاور وزیر کشور: داشتن تجربه مدیریت حق مسلم زنان است

 
www.irna.ir

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا فهیمه فرهمند پور، روز یکشنبه در نشست بانوان فرهیخته و توانمند خراسان جنوبی در بیرجند افزود: زنان ابتدا باید در عرصه مدیریت میانی تجربه کسب کنند و پس از طی مراحل مدیریت میانی به مدارج مدیریت کلی و بالاتر ارتقا یابند.
وی اظهار کرد: باید با همکاری مشاور امور بانوان دستگاه های اجرایی زنان مستعد برای مسئولیت های مدیریت میانی شناسایی و معرفی شوند، اگر در یک دوره مدیر گروه داشته باشیم در دوره بعد قطعا معاون مدیرکل خواهیم داشت و اگر در دوره ای معاون مدیرکل زن داشته باشیم، رسیدن به مراتب مدیرکلی و بالاتر در دوره بعد قابل تصور است.
فرهمند پور ادامه داد: باید به جای استخدام بگوییم نقش آفرینی اجتماعی که به دنبال آن تولید ثروت است و دختران ما باید با شناسایی درست ظرفیت ایران و استان و با استفاده از فکر و اندیشه خود ایفای نقش کنند.
وی اضافه کرد: آموزشها و مهارت های کارآفرینی در دانشگاهها ارائه شود، ذهن ها باید از کارمندی و استخدام شدن خارج شود، مسئولیت های دولتی به اندازه کافی تکمیل شده است.
وی تاکید کرد: بسیاری از استانها تشکل سنتی موفق دارند که در این تشکل ها زنان بسیار نقش آفرین هستند و این تشکل ها همان سازمان های مردم نهادند،باید این تجربه موفق در خراسان جنوبی هم انجام شود.
فرهمند یادآور شد: سرمایه های اجتماعی فعال شوند اعتماد به نفس زنان افزایش یابد، زنان باید با جامعه مرتبط شوند و نیاز فرزند و خانواده خود را بشناسند تا بتوانند نسل خوبی تربیت کنند.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: الگوی اشتغال کشور، یکنواخت است، باید این الگو به سمت بسته جامع هم حمایت و هم مهارت آفرینی و نیز تغییر الگوی اشتغال عمومی به اشتغال زنانه و مردانه در آن باشد، تغییر کند.
وی اظهار کرد: کارآفرینی با ایجاد شغل فرق دارد، کارآفرین از ذهن و اندیشه خود برای ایجاد شغل استفاده می کند و این با پول و .. رفع نمی شود بلکه باید ذهن و اندیشه خوب داشت.
نیمی از جمعیت 800هزار نفری خراسان جنوبی زن هستند.
 مشاور وزیر کشور: داشتن تجربه مدیریت حق مسلم زنان است - تصویر 2

 مشاور وزیر کشور: داشتن تجربه مدیریت حق مسلم زنان است - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه