شايد يكي ازدلايلي كه بانوان را احساساتي‌تر مي‌خوانند همين افسردگي باشد كه بيش از مردان دامن زنان را مي‌گيرد. افسردگي نزد بانوان چيزي حدود‌ 2 برابر بيشتر از آقايان ديده مي‌شود.

شايد يكي ازدلايلي كه بانوان را احساساتي‌تر مي‌خوانند همين افسردگي باشد كه بيش از مردان دامن زنان را مي‌گيرد. 
افسردگي نزد بانوان چيزي حدود‌ 2 برابر بيشتر از آقايان ديده مي‌شود. در طول زندگي حداقل‌20 درصد بانوان حداقل يك بار تجربه افسردگي كوتاه‌مدت را داشته‌اند.
اگرچه به نظر مي‌رسد كه افسردگي ارتباط تنگاتنگي بين سن و يائسگي وجود دارد، ولي در حقيقت اين سنين باروري و سنين قبل از يائسگي هستند كه بيشترين ميزان آمار افسردگي در بانوان را تشكيل مي‌دهند. از طرفي بررسي آماري افسردگي در بانوان نشان مي‌دهد كه استرس‌هاي متفاوت، زايمان، تفاوت‌هاي هورموني، نقش‌هاي اجتماعي و رفتارهاي مورد انتظار از زنان بيشتر از مردان روان آنها را به سمت بيماري افسردگي سوق مي‌دهد.
افسردگي پس از زايمان همچنين بيماري شايعي در ميان بانوان بوده و جستجوها و مطالعات در پي علت دقيق آن هستند.يكي ديگر از انواع افسردگي كه خاص بانوان است اختلال افسردگي پيش از قاعدگي است. اين نوع افسردگي در زنان و پيش از دوره قاعدگي رخ مي‌دهد و با بي‌ثباتي خلق، اضطراب، افزايش خستگي‌پذيري، عدم تمركز، تغييرات اشتها و خواب، سردرد و حساسيت زياد و از دست دادن صبوري در مقابل رفتارهاي ديگران و آزردگي و زود رنجي و موارد ديگر همراه است. همه اين علائم در دوره قاعدگي از بين مي‌روند.
راهكارهايي وجود دارد كه بتوانيد بر افسردگي خود غلبه كنيد. از نظر جسمي خود را فعال نگه داريد تا انرژي‌هاي زيادي ذهنتان را مصرف كنيد.
يكي ديگر از راه‌هاي مصرف انرژي منفي و منحرف كردن ذهنتان، گشت زدن است. اگر به خريد يا تماشاي بازار علاقه داشته باشيد همين بهترين كار براي منحرف كردن افكار افسرده‌كننده شماست. مشكل خود را با يك دوست نزديك در ميان بگذاريد. سعي كنيد هر چه در دل داريد را بـيـرون بـريـزيـد.حـتـي مـي‌توانيد حرف‌هايتان را بنويسيد يا براي خودتان يك وبلاك راه بيندازيد. سعي كنيد به يك فكر نو و يك ايده جديد بپردازيد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه