فعالیت 13 مجموعه شهربانو در مناطق مختلف شهر تهران. نرگس معدنی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه ها در مناطق یک، دو، سه، پنج، شش، هشت، 9، 10، 13، 14، 15، 19، 20 به بانوان خدمت رسانی می کنند و به زودی مجموعه های شهربانو در مناطق هفت و 17 نیز راه اندازی خواهد شد. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا وی گفت: ایجاد حداقل دو مجموعه شهربانو در هر منطقه شهر تهران تا پایان برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفته که براین اساس تاکنون در منطقه 14 دو شهربانو ایجاد ...

فعالیت 13 مجموعه شهربانو در مناطق مختلف شهر تهران

 
title

نرگس معدنی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه ها در مناطق یک، دو، سه، پنج، شش، هشت، 9، 10، 13، 14، 15، 19، 20 به بانوان خدمت رسانی می کنند و به زودی مجموعه های شهربانو در مناطق هفت و 17 نیز راه اندازی خواهد شد.
به گزارش تبیان به نقل از ایرنا وی گفت: ایجاد حداقل دو مجموعه شهربانو در هر منطقه شهر تهران تا پایان برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفته که براین اساس تاکنون در منطقه 14 دو شهربانو ایجاد شده است.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی، تحکیم بنیان خانواده و غنی سازی اوقات فراغت بانوان، شادابی، بانشاط سازی بانوان را از جمله اهداف مجموعه های شهربانو عنوان کرد و افزود: فعالیت های این مجموعه براساس دیدگاه تخصصی در رفع نیاز واقعی بانوان همچون موضوع تندرستی و سلامت در نظر گرفته شده تا بانوان بتوانند در یک محیط امن، سالم و کاملا زنانه نیازهای خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی رفع کنند.
وی گفت: کتابخانه، کافی شاپ، رستوران، آرایشگاه، گالری و آتلیه عکس، کلاس های آموزشی، آمفی تئاتر، سالن اجتماعات از جمله بخش های مجموعه های شهربانو است.
معدنی پور ارایه خدمات ورزشی، سلامت و برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره را از دیگر خدمات مجموعه های شهربانو برشمرد و افزود: در این مجموعه فضایی خاص برای کودکان نیز پیش بینی شده تا بانوان با خیالی آسوده از خدمات مجموعه های شهربانو استفاده کنند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: تمامی کارکنان مجموعه های شهربانو، بانوان هستند که این ویژگی موضوع اشتغال و اقتصاد خانواده را مورد توجه قرار داده است.
مجموعه های شهربانو، مجموعه های است که برای رفع نیازهای ضروری فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تفریحی و ورزشی زن مسلمان محجبه ایرانی در یک محیط امن و سالم براساس برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران از سال 1387 ایجاد شده است.

*فعالیت مجموعه شهردخت در منطقه 6تهران
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از ایجاد مجموعه شهردخت ویژه دختران دانشجو در منطقه 6 تهران خبر داد و افزود: این مجموعه برای فراهم کردن فضای مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت دختران دانشجو و به دلیل تعدد دانشگاه ها و مراکز علمی به صورت آزمایشی در این منطقه ایجاد شده است.
معدنی پور گفت: پس از پایان مطالعات برای مجموعه شهردخت در منطقه 6، این مجموعه به تعداد نیاز در پنج پهنه شهر تهران ایجاد خواهد شد.

*بوستان ویژه بانوان در سه منطقه شهر تهران
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به وجود سه بوستان ویژه بانوان در مناطق سه، 15 و 18 شهر تهران گفت: این بوستان ها نیز با هدف غنی سازی اوقات فراغت و رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی بانوان شهر تهران ایجاد شده و بانوان می توانند به راحتی از نعمت آفتاب و فضای سبز این مجموعه ها استفاده کنند.
وی کتابخانه، مجموعه ورزشی، کلاس های آموزشی، آلاچیق های گپ و گفت و گو را از جمله بخش های بوستان های ویژه بانوان عنوان کرد.
معدنی پور بیان کرد: با توجه به ویژگی های خاص این بوستان ها از جمله امنیت و ساخت این بوستان ها در فضایی بیش از 18 هکتار و تراکم جمعیت و ساختمان سازی ها در شهر تهران، تنها می توان پنج بوستان ویژه بانوان را در این شهر ایجاد کرد.
وی افزود: به زودی بوستان های ویژه بانوان در دیگر مناطق شهر تهران از جمله مناطق چهار و 22 ایجاد خواهد شد.

*فعالیت های اداره کل امور بانوان شهرداری تهران
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران درباره فعالیت های این اداره کل گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی -ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، توانمندسازی زنان در حوزه اجتماعی، تربیت صحیح فرزندان از جمله برنامه های شهرداری تهران در حوزه امور بانوان است.
معدنی پور بیان کرد: با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در مناسبت های مختلف مذهبی همچون ماه های محرم و صفر، سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، روز ملی خانواده، روز ملی عفاف و حجاب و روز زن، روز ملی دختران، اهل بیت(ع) را به عنوان الگوی شایسته به بانوان معرفی می کنیم تا آنان نقش خود را در تحکیم بنیان خانواده و تربیت صحیح فرزندان به خوبی ایفا کنند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی با موضوع مهارت های زندگی ویژه دختران، کلاس هایی با موضوع مهارت های قبل، حین و بعد از ازدواج برای خانواده ها و زوج های جوان و کلاس هایی با موضوع مهارت های فرزندآوری و فرزندپروری برای خانواده ها را از دیگر فعالیت های این اداره کل برشمرد.
معدنی پور با اشاره به خانواده محوری در ایجاد مراکز عمومی شهر تهران به عنوان یک مطالبه زنان از مدیریت شهری گفت: به عنوان نمونه بوستان ها، آلاچیق ها و فضای ورزشی در این مکان ها باید به گونه ای طراحی شود تا اعضای خانواده بتوانند به راحتی در این بوستان ها حضور داشته باشند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه