رابطه جنسی در طول دوران بارداری +عکس


رابطه جنسی در طول دوران بارداری +عکس - تصویر 1

آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری درست است؟ بسیاری از زنان از برقراری رابطه جنسی در طی دوران بارداری مطمئن نیستند. در دوران بارداری با گذراندن هر سه ماه پرسش ها و نگرانی های مختلفی می تواند وجود داشته باشد…

رابطه جنسی در طول دوران بارداری +عکس

سه ماه اول بارداری:

علائم سه ماه اول بارداری شامل احساس کسالت در هنگام صبح، خستگی، تورم سینه است. ممکن است شما در طی این سه ماه علاقه تان را به رابطه جنسی از دست ندهید. دکتر "شریل راس” متخصص زنان و زایمان در مرکز بهداشت مشیت سنت جان در سانتا مونیکا کالیفرنیا معتقد است این بسیار طبیعی است که زنان علاقه خود به رابطه جنسی را هنوز حفظ کرده اند؛ اما بهتر است به جای مقاربت شما از معاشقه و بوسیدن شریک زندگی تان بهره ببرید. شما بدن خود را بهتر می شناسید پس بهتر است به نشانه ها گوش داده و همچنین ارتباط مؤثری با شریک زندگی تان برقرار کنید.

سه ماه دوم بارداری:

در این دوران احساس کسالت صبحگاهی از بین رفته و شما انرژی بیشتری را احساس می کنید. بیشتر زنان باردار گزارش داده اند بهترین احساسات را در سه ماه دوم بارداری تجربه کرده اند. به گفته "راس” هورمون های زنان در حال حرکت در جهت مثبت است و زنان ازلحاظ فیزیکی و احساسی بسیار ایده آل هستند به طوری که مقاربت برایشان بسیار لذت بخش تر است.

سه ماه سوم بارداری:

"راس” می گوید در این سه ماه به دلیل اینکه به زمان زایمان هرلحظه نزدیک و نزدیک تر می شویم کمتر به رابطه جنسی اهمیت داده می شود. زنان احساس رشد جنین در داخل بدنشان را حس کرده و در مورد اضافه وزن خود نگران می شوند.

شاید شما و همسرتان داشتن رابطه جنسی را در هر موقعیتی برای خود انتخاب کنید. "راس” عنوان می کند این مسئله به شما و همسرتان مربوط می شود اما به یاد داشته باشید صداقت، ارتباطات سالم و صحبت کردن در مورد خواسته ها، عواطف و محدودیت های جسمیتان از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که می دانید رابطه جنسی باعث زایمان زودرس می شود. "راس” عنوان می کند برقراری رابطه جنسی تا زمانی که علائم زایمان به سراغتان نیامده ایمن است. شما نباید خودتان را در مو��عیت زایمان زودرس قرار دهید مگر درصورتی که شما برخی از عوامل خط رساز زمینه ای را در حال حاضر داشته باشید.

اگر شما نگران هستید و یا سؤالی دارید اصلا نترسید. با پزشک خود تماس گرفته و در مورد نیازها و خواسته هایتان صادقانه صحبت کنید. اگر شما تمایل به برقراری رابطه جنسی در طی بارداری ندارید نگران نباشید، بسیاری از راه های دیگر برای مقاربت با همسرتان وجود دارد.

منبع: نیکو

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه