به همسرتان در کارهای منزل کمک کنید. به گزارش تبیان شیوا وکیلی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: همراهی و کمک مردان در انجام کارهای خانه به همسران خود باعث افزایش میل به همکاری در امور منزل و در نتیجه افزایش روحیه همدلی در میان آنان خواهد شد. وی در ادامه گفت: تقسیم کارها در منزل مهم بوده و همچنین قدردانی از طرف مقابل و تعریف از وی باعث شده تا همسرتان متوجه قدرشناسی شما در برابر انجام کارهای خودش شود. وکیلی تصریح کرد: هیچ گاه از طرف مقابل خود به زور و با گفتن ک ...

به همسرتان در کارهای منزل کمک کنید

 
title

به گزارش تبیان شیوا وکیلی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: همراهی و کمک مردان در انجام کارهای خانه به همسران خود باعث افزایش میل به همکاری در امور منزل و در نتیجه افزایش روحیه همدلی در میان آنان خواهد شد.

وی در ادامه گفت: تقسیم کارها در منزل مهم بوده و همچنین قدردانی از طرف مقابل و تعریف از وی باعث شده تا همسرتان متوجه قدرشناسی شما در برابر انجام کارهای خودش شود.

وکیلی تصریح کرد: هیچ گاه از طرف مقابل خود به زور و با گفتن کلمات تمسخر آمیز انتظار کمک در کارهای منزل را نداشته باشید زیرا این امر باعث لجبازی و حتی درگیری میان زوجین شده و کمک به امور منزل و فرزندان عملی است که فرد خود باید تمایل به انجام آن داشته باشد.

این روانشناس تربیتی در پایان اضافه کرد: همکاری در امور منزل و خصوصاً فرزندان باعث شده تا اصول تربیتی بهتر رعایت شود و حتی در زمان ایجاد اختلاف می‌تواند بهترین موقعیت برای گفت و گو باشد مثلا در حین کمک برای‌ آشپزی و یا بعد از آن یعنی سر میز غذا این فرصت ایجاد شود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه