باغچه شما با ورود پروانه ها حس و حال پرطراوت تری به خود می گیرد، آن ها را بیشتر بشناسید تا بتوانید به باغچه خود جذبشان کنید.

رسول اكرم صلى الله عليه و آله می فرماید : صدقه بجا و نيكوكارى و نيكى به پدر و مادر و صله رحم، بدبختى را به خوشبختى تبديل، عمر را زياد و از مرگ بد، جلوگيرى مى كند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، این کاملاً واضح است که پروانه‌ها و گل‌ها برایِ یکدیگر خلق شده‌اند. برایِ جذبِ پروانه‌ها به باغتان، مهم است که بدانید پروانه‌ها در طولِ زندگیشان به دنبال چه چیزی هستند و آن چیزی به جز شهدِ گل‌ها نیست. از عناصرِ دیگری که پروانه‌ها را جذب می‌کند عبارتند از فضاهایِ بازِ آفتابی، پناهگاهی در برابرِ باد و آبِ تازه.

 

- غذای مورد علاقه پروانه‌ها شامل جعفری، شوید، رازیانه، استبرق، شبدر سفید است. در صورتی که این گیاهان با سلیقه شما سازگار نیست، آن‌ها را در گوشه‌ای دنج از باغ یا حیاط خود بکارید.

 

- برای جذب بیش‌تر پروانه‌ها، گل‌های روشن خاصی را که در طول فصل شهد تولید می‌کنند، انتخاب کنید. بعضی از آن‌ها شامل گل آفتاب‌گردان، تاج‌خروس، زبان در قفا، استبرق، گل پروانه، سرخارگل، مریم گلی، خانواده گل آهاری و ... هستند.

 

با این ترفند، پروانه ها را به باغچه تان دعوت کنید - تصویر 1

 

-گل‌های خوشه‌ای مانند فلوکس مورد علاقه پروانه مونارچ (شاه‌پروانه‌ها) است.

 

- بعضی پروانه‌ها به میوه علاقمندند. به جای دور ریختن میوه‌های له شده، آن‌هایی که مورد علاقه پروانه‌های خال خال ارغوانی هستند مانند پرتقال، گلابی و خربزه را برش زده، داخل یک ظرف بین گل‌ها قرار دهید.

 

- پروانه ها علاقه مندند تا آب بنوشند بنابراین محل هایی را برای نگه داری و ذخیره اب ایجاد نمایید تا علاوه بران ها پرندگان نیز به انجا جذب شوند.

 

با این ترفند، پروانه ها را به باغچه تان دعوت کنید - تصویر 2

 

-اکثر گل‌هایی که پروانه‌ها را به خود جلب می‌کنند، هر روز حداقل نیاز به 6 ساعت آفتاب دارند. بهتر است باغ پروانه‌ها را جایی درست کنید که در معرض باد نباشد. بال‌های کاغذوار آن‌ها تحمل باد شدید را ندارد.


- ازکاربرد افت کش ها به جز درمواقع ضروری اجتناب نمایید زیرا با عث مرگ پروانه ها و احیانا لاروانها می شود.

 

گروه خانواده جام نیوز/ 2005
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه