ارائه گزارش معاونت امور زنان ریاست جمهوری از شناسایی و ریشه‌یابی مسائل زنان کشور/حمایت هیات دولت از زنان سرپرست خانوار و در معرض آسیب‌های اجتماعی. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش شناسایی و ریشه‌یابی مسائل و مشکلات زنان، ارزیابی از عملکرد دولت در این خصوص و خواسته‌ها و انتظارات آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. هیأت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحکیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و ...

ارائه گزارش معاونت امور زنان ریاست جمهوری از شناسایی و ریشه‌یابی مسائل زنان کشور/حمایت هیات دولت از زنان سرپرست خانوار و در معرض آسیب‌های اجتماعی

 
www.irna.ir

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش شناسایی و ریشه‌یابی مسائل و مشكلات زنان، ارزیابی از عملكرد دولت در این خصوص و خواسته‌ها و انتظارات آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
هیأت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحكیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی تأكید كرد. ایجاد فرصت‌های مناسب اشتغال و بازار كار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأكید هیأت وزیران بود.
دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان‌افزایی زنان را در جهت بررسی دقیق‌تر به كمیسیون اجتماعی هیأت وزیران ارجاع داد.
در ادامه، هیأت وزیران با تأكید بر ضرورت حفظ، جمع‌آوری و نگه داری كلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مكتوب و غیرمكتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشكیل بانك جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران كرد.
بر این اساس، آیین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به تصویب رسید كه به موجب این آیین‌نامه، جمع‌آوری اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه‌های مشمول موظف به همكاری و هماهنگی با بنیاد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوری شده به استثنای اسناد و پرونده‌های دولتی هستند.
صدور مجوز انجام مذاكره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس كشورهای عضو سازمان همكاری‌های اقتصادی (اكوپل) از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
دولت همچنین برخی از مواد آیین‌نامه اجرای قانون حمایت از شركت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات را اصلاح كرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه