اگر وسایل پیرامون شما به رنگ مورد علاقه شما باشند از آن‌ها استفاده بیش‌تری خواهید كرد.

حضرت محمد (ٌص)  فرمودند: رمضان ماهى است كه ابتدايش رحمت است و ميانه ‏اش مغفرت و پايانش اجابت و آزادى از آتش جهنم.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، رنگ‌های خنك طیف رنگی مانند سبز، آبی، ارغوانی، و خاكستری را در همه جا از سالن‌های مد تا فضای داخلی خانه‌ها می‌بینید و استفاده از پالت رنگی خنك بیشتر در تابستان ها مد می شود.  پیشنهاد بیشتر طراحان دکوراسیون این است که برای وسایل گران‌قیمت یا وسایلی كه خرید دوباره آن‌ها سخت است از رنگ‌های خنثی با شدت كم استفاده كنید.

 

اما وقتی نوبت به عناصر نسبتا ارزان‌قیمت اتاق نشیمن می‌رسد- مانند رنگ، پرده‌های ارزان‌قیمت، كوسن‌ها، و دیگر وسایل تزئینی ارزان- سعی كنید آن‌ها را در رنگ‌های مورد علاقه خود انتخاب كنید.در این مطلب اتاق‌های نشیمنی را به شما نشان می‌دهیم كه در آن‌ها از پالت رنگی خنك استفاده شده و در كنار آن‌ها پالت رنگی نمونه هر كدام از این فضاها را به شما معرفی خواهیم كرد.

 

اتاق نشیمن هایی با پالت رنگی خنک! - تصویر 1

 

 خاكستری نسبت به رنگ بژی كه در همه جا می‌بینیم سادگی و لطافت بیش‌تری دارد. اما خاكستری فاقد گرمای بژ است، پس سعی كنید در كنار خاكستری از وسایل چوبی یا رنگ‌مایه‌های گرم مانند زرد- سبزی كه در عكس بالا از آن استفاده شده است بهره ببرید. اگر اساس رنگ‌مایه‌های اتاق شما خاكستری باشد می‌توانید در كنار آن هر رنگ دیگری كه می‌خواهید حتی بژ را به كار ببرید.

 

اتاق نشیمن هایی با پالت رنگی خنک! - تصویر 2

پالت های رنگی نمونه برای اتاق نشیمن بالا

 

اتاق نشیمن هایی با پالت رنگی خنک! - تصویر 3


تركیب آبی روشن و سبز روشن در كنار هم تركیب فوق‌العاده زیبایی را ایجاد می‌كنند. اگرچه هر كدام از آن‌ها رنگ‌های خنكی هستند اما تركیب آن‌ها جلوه‌ای شاد و دلپذیر ایجاد می‌كند و شاید دلیل این موضوع این است كه آن‌ها در ما تداعی‌كننده طبیعت، دریا، و آسمان هستند.

 

اتاق نشیمن هایی با پالت رنگی خنک! - تصویر 4

پالت رنگی نمونه برای اتاق نشیمن بالا

 

چیدانه/ 2015

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه